×
×

تولید ۳.۵ درصد تولید گوشت قرمز ایران در لرستان

 • کد نوشته: 490192
 • ۲۰ تیر ، ۱۴۰۳
 • ۰
 • معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی لرستان از تولید ۳.۵ درصد تولید گوشت قرمز کشور در این استان خبر داد.
  تولید ۳.۵ درصد تولید گوشت قرمز ایران در لرستان
 • به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران(ایرانفودنیوز)؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم، صادق اسداللهی با اشاره به تولید ۲۳۰هزار تن شیر خام لرستان در سال ۱۴۰۲، گفت: ۷۰هزار تن از این میزان مازاد بر نیاز مصرف این استان بوده‌است.

  او اضافه کرد: ۳۲ هزار تن گوشت قرمز، ۱۴هزار و ۴۰۰ تن تخم‌مرغ، ۴۰۰۰ تن عسل و ۹۳ هزار تن گوشت مرغ سال گذشته در لرستان تولید شده‌است.

  معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی لرستان یادآور شد: ۳۲هزار و ۸۶ تن گوشت قرمز، ۳ هزار و ۹۷۴ تن عسل، ۹۳ هزار و ۱۹۷ تن گوشت مرغ، ۱۴ هزار و ۴۴۳ تن تخم‌مرغ و ۲۳۰هزار تن شیر در هر سال در این استان تولید می‌شود.

  اسداللهی بیان کرد: لرستان ۳.۵ درصد تولید گوشت قرمز در کشور، ۳.۳درصد تولید عسل در کشور، ۳.۰درصد تولید گوشت مرغ در کشور، ۱.۱ درصد تولید تخم‌مرغ کشور در کشور و ۱.۹درصد تولید شیر کشور را تأمین می‌کند.

  معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی لرستان اعلام کرد: ۶۳۶ واحد مرغ گوشتی در این استان با ظرفیت ۱۴ میلیون و ۹۵۳ هزار و ۴۰۰ قطعه جوجه‌ریزی در سال گذشته فعال بوده‌است.

  اسداللهی با اشاره به واحدهای پرورش بوقلمون لرستان، ادامه داد: ۱۲واحد پرورش بوقلمون با ظرفیت تولید ۵۱ هزار و ۷۰۰ قطعه سال گذشته در شهرهای این استان فعال بوده‌است.

  او شرح داد: یک واحد پرورش بلدرچین با ظرفیت ۱۲۰هزار قطعه در دورود و یک واحد پرورش کبک با ظرفیت ۴۵ هزار قطعه در ازنا سال گذشته به بهره‌برداری رسید.

  منبع: خبرگزاری تسنیم

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *