×
×

جشنواره ملی گل‌محمدی لاله‌زار برگزار نمی‌شود

 • کد نوشته: 489181
 • ۲۷ خرداد ، ۱۴۰۳
 • ۰
 • فرماندار بردسیر گفت: با وجود برنامه ریزی و تشکیل کمیته های اجرایی، جشنواره ملی و پرطرفدار گل‌محمدی لاله زار امسال برگزار نمی‌شود.
  جشنواره ملی گل‌محمدی لاله‌زار برگزار نمی‌شود
 • به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران(ایرانفودنیوز)؛ به نقل از ایرنا، گل محمدی بخش لاله زار در شهرستان بردسیر به علت کاشت در ارتفاع( مرتفع ترین شهر کشور) از کیفیت بسیار بالایی برخوردار و دارای بازار صادراتی است.

  حمزه وفایی فرماندار بردسیر افزود: بنا بود به رسم هر سال در فاصله اردیبهشت تا خرداد جشنواره ملی گل محمدی لاله زار برگزار شود اما با وقوع سانحه شهادت رییس جمهور و همراهانش برگزاری این جشنواره به تعویق افتاد.

  وی تصریح کرد: اینک نیز مقدمات برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری در دستور کار دستگاه‌های اجرایی شهرستان است لذا تا تا هشتم تیر ماه و برگزاری انتخابات در عمل امکان برگزاری جشنواره وجود ندارد.

  فرماندار بردسیر ادامه داد: پس از ایام انتخابات نیز فصل گلچینی رو به پایان می رود و با شروع ماه محرم مواجه می‌شویم.

  به گزارش ایرنا، لاله زار در فاصله ۸۰ کیلومتری جنوب غربی شهر بردسیر و مرکز شهرستان بردسیر نیز در فاصله ۶۰ کیلومتری غرب مرکز استان کرمان قرار دارد که با آب و هوای بی نظیر و بی نهایت خنک، گلستان های وسیع گل محمدی و عطر ناب گلاب با غلظت عصاره ۹۸ درصدی مشهور است.

  آیین و فن گلاب گیری منطقه لاله زار بردسیر در سال ۹۷ در فهرست میراث فرهنگی ناملموس کشور و جشنواره گل محمدی لاله زار بردسیر نیز در سال ۹۸ ثبت ملی شد و تاکنون ۱۵ دوره آن دوره برگزار شده است.

  جشنواره گل محمدی لاله زار بردسیر به طور معمول هر سال در فصل گل‌چینی با هدف معرفی ظرفیت‌های گردشگری و کشاورزی منطقه برگزار می‌شد.

  منبع: ایرنا

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *