×
×

عرضه شیرخشک در داروخانه‌ها با ثبت کد ملی نوزاد

 • کد نوشته: 490232
 • ۲۰ تیر ، ۱۴۰۳
 • ۰
 • سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شهرستان ایرانشهر گفت: عرضه شیرخشک مطابق قیمت مصوب سازمان غذا و دارو درج شده روی قوطی است و با ارائه کدملی یا شناسنامه نوزاد توزیع می‌شود.
  عرضه شیرخشک در داروخانه‌ها با ثبت کد ملی نوزاد
 • به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران(ایرانفودنیوز)؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اسماعیلی گفت: داروخانه با ثبت کدملی کودک در سامانه بیمه سلامت شیرخشک را به‌صورت یارانه‌ای عرضه می‌کند و اتباع مجاز نیز بر اساس شناسه یکتای اتباع می‌توانند از یارانه شیرخشک بهره‌مند شوند.
   
   این مسئول ادامه داد: داروخانه‌ها موظف هستند اطلاعات لازم را نسبت به بهره‌مندی مصرف‌کننده از یارانه شیرخشک به مردم ارائه دهند و مصرف‌کنندگان نیز جهت مشاهده داروخانه‌های مجاز عرضه شیرخشک با سایت معاونت یا مدیریت غذا و داروی محل سکونت خود مراجعه کنند.
   
   وی تصریح کرد: هر نوزاد ۱۰ عدد شیرخشک در ماه به‌صورت یارانه‌ای (بیمه) سهمیه دارد و ۱۰ عدد هم به‌صورت غیریارانه‌ای سهمیه نوزاد بوده و این درصورتی‌که سهمیه بیمه‌ای خود را استفاده کرده باشد به آن تعلق می‌گیرد.
   
   اسماعیلی عنوان کرد: جهت دریافت شیرخشک به‌همراه‌داشتن مدارک هویتی پدر (اصل شناسنامه – کارت ملی) یا شناسنامه کودک را به مسئول مربوطه در سطح داروخانه‌ها ارائه دهید.
   
   سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف در عرضه شیرخشک می‌توانند موارد را با شماره گیری سامانه تلفنی ۱۹۰ یا از طریق پیام‌رسان بله و ایتا به شماره ۰۹۰۵۴۹۴۳۹۵۰ و همچنین به معاونت یا مدیریت غذا و داروی شهر محل سکونت خود اطلاع دهند.

  منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *