×
×

لزوم تامین ۱۴۰ همت اعتبار برای اجرای طرح‌های آب و خاک

 • کد نوشته: 490197
 • ۲۰ تیر ، ۱۴۰۳
 • ۰
 • معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای اجرای طرح‌های تکلیف شده در برنامه هفتم توسعه به بیش از ۱۴۰ همت اعتبار در سال نیاز داریم که باید به صورت سالانه نیز ۲۰ درصد افزایش یابد.
  لزوم تامین ۱۴۰ همت اعتبار برای اجرای طرح‌های آب و خاک
 • به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران(ایرانفودنیوز)؛ به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، صفدر نیازی شهرکی درباره تکالیف معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در برنامه هفتم توسعه افزود: مهم‌ترین وظایف حوزه آب و خاک اجرای سامانه‌های نوین آبیاری است.

  وی اظهار داشت: حدود ۱۵۰ هزار هکتار آبیاری زیر سطحی، ۷۰ هزار هکتار اجرای شبکه‌های آبی و زهکشی، ۹۰ هزار هکتار اجرای عملیات آب و خاک در عرصه تشکل‌ها، و در حدود ۳۰۰۰ کیلومتر مرمت و احداث قنوات به صورت سالانه، بخشی از تکالیفی است که این برنامه به عهده ما گذاشته است.

  معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به الزامات اجرای طرح‌های آب و خاک گفت: کمترین این الزامات، تامین منابع مالی مورد نیاز است؛ زیرا برای اجرای این طرح‌ها بیش از ۱۴۰ همت اعتبار در سال نیاز است تا بتوانیم به اهداف پیش‌بینی شده در این برنامه برسیم.

  نیازی شهرکی با بیان اینکه منابعی که در حال حاضر در اختیار معاونت آب و خاک قرار گرفته، بسیار محدود است، ابراز امیدواری کرد: با توجه به اینکه امسال به نام سال جهش تولید با مشارکت مردم نامگذاری شده است، با همکاری بهره‌برداران و تامین تسهیلات، به افق مشخص شده در این برنامه نزدیک شویم.

  وی با بیان اینکه بر اساس موافقت‌نامه‌های ملی، تنها در حدود ۴۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در اختیار این بخش قرار می‌گیرد، گفت: حدود ۲ تا ۳ هزار میلیارد تومان نیز اعتبارات حوزه آب و خاک است که به استان‌ها تخصیص پیدا می‌کند، علاوه بر این پروژه‌های ملی نیز به عهده ما گذاشته می‌شود که بودجه آن از محل صندوق ذخیره ارزی تامین می‌شود که این جدا از بحث وظایف برنامه هفتم توسعه است.

  بر اساس این گزارش، نرم افزار کاربردی نمایه مطالعات خاک کشور توسط معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی رونمایی شد.

  منبع: وزارت جهاد کشاورزی

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *