×
×

علی احسان ظفری گفت: تولیدکنندگان، کارشناسان صنعت دامپروری، بخش توزیع و مسئولین وزارت بهداشت با ثبات قیمت، افزایش کیفیت و تشویق مردم به مصرف بیشتر لبنیات، به راهکارهای موثر دست یابند.

به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران(ایرانفودنیوز)؛ علی احسان ظفری مدیرعامل شرکت احسان سپیده با بیان اینکه این مجموعه حدود بیست و پنج سال در تولید محصولات لبنی و همچنین آب میوه فعالیت دارد، گفت: انواع شیرهای استریل، انواع پنیر یو اف، پنیر با خط بف، پنیر تتراپک و انواع ماست، دوغ، خامه‌های گیاهی و حیوانی و آب میوه ها در هشت طعم در سبد کالایی این مجموعه جای دارند.

ظفری بیان کرد: سرانه مصرف لبنیات در سال ۱۳۸۹ صد و بیست کیلوگرم بود ولی با قطع یارانه شیر و افزایش قیمت لبنیات، سرانه مصرف به ۵۰ تا ۶۰ کیلوگرم رسید.

وی ضمن بیان اینکه تولید محصول با کیفیت اصلی‌ترین وظیفه شرکت‌ها است، افزود: باتوجه به کاهش قدرت خرید مردم، افزایش قیمت لبنیات منجر به حذف این محصول از سفره خانوار خواهد شد پس دولت نیز برای عرضه محصولات لبنی با قیمت پایین‌تر با تولیدکنندگان همکاری نماید تا محصولی با کیفیت، با بسته بندی شکیل و با قیمت مناسب به دست مصرف کنندگان برسد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه لبنی کشور گفت: تعیین تعرفه شیر خام از سوی دولت منجر به نگرانی واحدهای دامداری و تعطیلی بیش از ۸۰۰ کارخانه لبنی شده است ولی تولیدکنندگان و دامداری‌ها با هدف مشترک افزایش مصرف لبنیات فعالیت کنند.

مدیرعامل شرکت احسان سپیده با اشاره به اینکه دولت به دلیل نداشتن راهکار مناسب حتی با تخصیص ارز به نهاده‌های دامی، تاثیری در قیمت لبنیات نداشته است، عنوان کرد: تولیدکنندگان، کارشناسان صنعت دامپروری، بخش توزیع و مسئولین وزارت بهداشت با ثبات قیمت، افزایش کیفیت و تشویق مردم به مصرف بیشتر لبنیات، به راهکارهای موثر دست یابند.

این فعال صنعت لبنیات در خصوص عدم وجود افزودنی در شیرهای استرلیزه اظهار کرد: در پروسه حساس تولید شیر استرلیزه مواد افزودنی در این محصول وجود ندارد. در صورت وجود مواد افزودنی، شیر استرلیزه ماندگاری شش ماهه نداشته، به سرعت به دلمه تبدیل شده و پاکتش باد می کند. اگر شیر استریل شده ۲۰ تا ۳۰ روز از زمان تولیدش گذشت یعنی از گرید یک شیر تولیدی شیر خام کشور تولید شده است.

علی احسان ظفری افزود: شیر پاکتی، پنیر پاکتی و دیگر محصولات در بسته بندی های تتراپک و پاکتی از بهترین محصولات تولیدی می‌باشد و مصرف لبنیات هم برای سلامتی مفید است و هم سرانه مصرف را افزایش می‌دهد.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *