×
×

به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران(ایرانفودنیوز)؛ محسن نقاشی دبیر فدراسیون صنایع غذایی و کشاورزی در حاشیه نمایشگاه ایران اگروفود ضمن خواستار حمایت دولت از تولید گفت: در سرتاسر دنیا برای سرمایه گذاری بهتر، ابتدا تولید و گردش مالی کشور را در نظر می گیرند، به این ترتیب اگر ارگان ها و مسئولین دولتی آشنایی با مفهوم تولید را در اولویت قرار بدهند، باعث رشد اقتصاد کشور و کاهش تورم می شوند.

نقاشی با بیان اینکه حمایت از تولید صرفا شعاری شده و تولیدکنندگان صنایع غذایی بیشتر درگیر خود تحریمی هستند تا تحریم‌های خارجی گفت: تولیدکنندگان صنایع غذایی طی چهار دهه اخیر، افتخارات بزرگی کسب کرده‌اند که این نمایشگاه گواه این موضوع است و تولیدکنندگان با وجود تمام چالش‌های موجود در امر تولید با حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی به صادرات محصولات خود اقدام کرده‌اند.

دبیر فدراسیون صنایع غذایی و کشاورزی ضمن درخواست از مسئولین دولتی برای حمایت از تولیدکنندگان گفت: با وضع قوانین برای بهبود زیرساخت تولید، شرایط را برای توسعه صادرات مهیا کرده و موجب رشد تولید شوند.

وی به کارگیری مسئولین آگاه به امور صنایع غذایی در ارگان‌های دولتی الزامی دانست و افزود: تعدد اخذ پروانه ساخت از سازمان غذا و دارو، عدم همکاری بنگاه های مالی و بانک‌ها با تولیدکنندگان و وضع قوانین دست و پاگیر از چالش‌های صنعت غذا است.

این کارشناس صنایع غذایی در ادامه افزود: فدراسیون صنایع غذایی و کشاورزی آمادگی خود را برای اعزام کارشناسان به کشورهای ترکیه و مالزی برای آشنایی بیشتر با زیرساخت تولید، اعلاکم آمادگی کرده است تا با ارائه و عملی کردن طرح های نوین این مشکلات رفع شوند.

محسن نقاشی در پایان گفت: بر اساس قانون بهبود محیط کسب و کار، ادارات ملزم به مشورت و هماهنگی با تولیدکنندگان و تشکل‌ها بشوند.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *