×
×

تولید ۲.۸ میلیون تن پیاز در سال زارعی جاری/ پیاز مورد نیاز کشور تامین است

 • کد نوشته: 487816
 • ۲۹ فروردین ، ۱۴۰۳
 • ۰
 • مدیرکل دفتر محصولات علوفه‌ای و جالیزی معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه پیاز مورد نیاز کشور تامین است، گفت: بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن پیاز در سال زارعی ۱۴۰۳- ۱۴۰۲ در کشور تولید شده است.
  تولید ۲.۸ میلیون تن پیاز در سال زارعی جاری/ پیاز مورد نیاز کشور تامین است
 • به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران(ایرانفودنیوز) به نقل از ایرنا، «حسین اصغری» درباره وضعیت تولید پیاز در کشور، افزود: طبق آمارهای موجود برای سال زراعی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳، بیش از ۲ میلیون و ۸۸۲ هزار تن پیاز در سطح ۵۵ هزار و ۴۵۵ هکتار از اراضی کشت شد.

  این مقام مسوول وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: محصول پیاز در چهار فصل به شکل زمستانه، بهاره، تابستانه و پاییزه تولید می شود و کمبودی در تولید و تامین این محصول وجود ندارد.

  اصغری تصریح‌کرد: میزان تولید زمستانه پیاز در سال زراعی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ نزدیک‌به ۶۴۴ هزار و ۳۰۰ تن در سطح زیرکشت ۱۳ هزار و ۴۵۰ تن است.

  وی یادآور شد: میزان تولید بهاره ۵۷۱ هزار و ۲۲۰ تن در سطح زیرکشت ۱۲ هزارو ۲۰۰ هکتار، میزان تولید تابستانه ۶۷۱ هزارو ۵۳۵ تن در سطح زیرکشت ۱۱ هزار و ۷۹۵ هکتار و میزان تولید پاییزه این محصول ۹۹۵ هزار و ۲۸۵ تن در سطح زیرکشت ۱۸ هزار و ۱۰ هکتار بوده است.

  مدیرکل دفتر محصولات علوفه‌ای و جالیزی معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: محصول پیاز در ۳۰ استان کشور تولید می شود و با توجه به مواجهه استان‌های جنوبی کشور با بارندگی های شدید، همین امر موجب تاخیر در برداشت این محصول شده است.

  منبع: ایرنا

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *