×
×

رهاسازی ۸ میلیون قطعه بچه ماهی در منابع آبی داخلی خوزستان

 • کد نوشته: 488852
 • ۲۱ خرداد ، ۱۴۰۳
 • ۰
 • سرپرست معاونت آبزی پروری اداره کل شیلات خوزستان از پیش بینی رهاسازی بیش از هشت میلیون قطعه بچه ماهی در منابع آبی داخلی استان در سال جاری خبر داد.
  رهاسازی ۸ میلیون قطعه بچه ماهی در منابع آبی داخلی خوزستان
 •    به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران(ایرانفودنیوز)، به نقل از مهر، امیر اسدی در حاشیه جشنواره ملی رهاسازی ۴۵۰ میلیون قطعه بچه ماهیان استخوانی، خاویاری، دریایی و میگو در دریای خزر، خلیج فارس، دریای عمان و آب‌های داخلی که همزمان در ۵ استان کشور برگزار شد از رهاسازی یک میلیون قطعه بچه ماهیان بومی در ورودی تالاب شادگان واقع در روستای گردشگری عطیش شهرستان کارون خبر داد.

  وی افزود: استان خوزستان بیش از یک سوم آب‌های سطحی کشور را در خود جای داده است و از پنج رودخانه دائمی (مارون، کارون، زهره، کرخه و دز) و ۲ تالاب بزرگ شادگان و هورالعظیم برخوردار است.

  اسدی بیان کرد: در سال‌های اخیر با توجه به تخریب محیط زیست، کاهش حقابه تالاب‌ها و نیاز مبرم به بازسازی و بهسازی ذخایر و منابع آبزی در راستای حفظ ذخایر ژنتیکی، اداره کل شیلات خوزستان سالانه نسبت به رهاسازی بچه ماهیان بومی در منابع آب‌های داخلی استان اقدام می‌کند.

  اسدی یادآور شد: در سال ۱۴۰۲، ۶ میلیون و ۳۵ هزار قطعه ماهیان بومی (بنی، برزم، شیربت، عنزه و گطان) در منابع آبی استان رهاسازی شده است و امروز طی هماهنگی به عمل آمده و به صورت همزمان در پنج استان کشور جشنواره ملی رهاسازی ۴۵۰ میلیون قطعه بچه ماهیان استخوانی، خاویاری، دریایی و میگو در دریای خزر، خلیج فارس، دریای عمان و آب‌های داخلی اجرایی شد.

  وی پیش بینی کرد: در سال جاری بیش از ۸ میلیون قطعه بچه ماهی در منابع آب‌های داخلی استان رهاسازی شود.

  منبع: خبرگزاری مهر

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *