×
×

صادرات ۷ هزار تن محصولات شیلاتی به خارج از کشور از استان مازندران

 • کد نوشته: 488440
 • ۲۷ اردیبهشت ، ۱۴۰۳
 • ۰
 • سال گذشته ۷ هزار تن محصولات شیلاتی که ۱۳۵۰ کیلو گرم آن خاویار پرورشی و ۱۱۰ تن آن گوشت ماهیان خاویاری بود از استان مازندران به خارج از کشور صادر شد که ارزآوری خوبی در بر داشت.
  صادرات ۷ هزار تن محصولات شیلاتی به خارج از کشور از استان مازندران
 • به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران(ایرانفودنیوز)، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان مازندران ، معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران به عنوان نماینده وزیر جهاد کشاورزی و هیات همراه از مگا پروژه شیلاتی شرکت پرورش ماهی خاویاری در شهرستان سیمرغ بازدید کرد.

  دراین بازدید، سید حسین حسینی با اشاره به اینکه شیلات مازندران قطب پرورش ماهیان خاویاری در کشور است، گفت:۴۷ واحد فعال پرورش ماهیان خاویاری در این استان در مدار تولید آبزیان ارزشمند  قرار دارند و این پروژه شیلاتی ، یکی از پروژه‌های مهم در کشور است که ظرفیت تولیدی آن، ۳۰۰ تن گوشت ماهیان خاویاری و ۱۰ تن خاویار است که با سرمایه گذاری ۴۲۰ میلیارد تومانی در حال فعالیت است.

  وی افزود: سازمان شیلات، به منظور تکمیل این پروژه طرح را جهت دریافت تسهیلات به مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان به مراجع ذیربط معرفی کرده که امیدواریم این پروژه بتواند رونق اقتصادی خوبی برای استان و شهرستان به همراه داشته باشد.

  رئیس سازمان شیلات ایران، پرورش ماهیان خاویاری را یکی از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی و مورد حمایت دولت برشمرد و ادامه داد: این پروژه ها، می‌تواند در تامین بخش مهمی از پروتئین موردنیاز جامعه، اشتغالزایی و درآمد نقش مهمی ایفا کند.

  حسینی در پایان تصریح کرد:  درسال گذشته ۷ هزارتن محصولات شیلاتی از استان مازندران به خارج از کشور صادر شد که ۱۳۵۰ کیلو گرم آن خاویار پرورشی به ارزش ۹۳۰ هزار دلار  و ۱۱۰ تن گوشت ماهیان خاویاری به ارزش ۷۳۰ هزار دلار بوده که ارز آوری خوبی بهمراه  داشته است.

  همچنین، معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات به همراهی مدیرکل شیلات مازندران و تنی چند از مدیران شیلاتی از طرح تکثیر طبیعی آبزیان دریایی در سایت بندر صیادی امیرآباد بهشهر بازدید کرد. طرح کمک به تکثیرطبیعی آبزیان دریایی توسط شیلات و با مشارکت تشکل‌های صیادی پره، زمینه ساز توسعه پایدار صید و صیادی در دریا است.

  منبع: وزارت جهاد کشاورزی

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *