×
×

نبی الله نوری نسب«مدیرعامل شرکت ماکارونی سمیرا»: حضور بازرگانان خارجی در رویدادهای تجاری کشورمان، باعث افزایش و سرعت بخشی صادرات می شود

 • کد نوشته: 488199
 • ۱۹ اردیبهشت ، ۱۴۰۳
 • ۰
 • بی الله نوری نسب می‌گوید: با افزایش مشورت و‎تعاملات بین دولت و بخش خصوصی شاهد تصمیمات بهتری در جهت بهبود فضای کسب و کار خواهیم بود.
  نبی الله نوری نسب«مدیرعامل شرکت ماکارونی سمیرا»: حضور بازرگانان خارجی در رویدادهای تجاری کشورمان، باعث افزایش و سرعت بخشی صادرات می شود
 • به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران(ایرانفودنیوز)، به نقل از پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)،مهندس نبی الله نوری نسب مدیرعامل گروه صنایع غذایی مانتا (ماکارونی سمیرا) در حاشیه ششمین نمایشگاه بین المللی ایران اکسپو ضمن تمجید از اطلاع رسانی خوب ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران (اکسپو)، گفت: کیفیت برگزاری این رویداد نشان از قصد ایران برای افزایش صادرات غیرنفتی دارد.

  ‎نوری نسب با بیان اینکه ایران پتانسیل خوبی برای صادرات غیرنفتی دارد، برگزاری نمایشگاه را یکی از راههای ارتباط با دیگر کشورها عنوان کرد و افزود: در نمایشگاه امسال بازدیدکنندگانی از کشورهای آفریقایی، عراق، پاکستان، افغانستان، یمن و سایر کشورها حضور داشتند که این مسئله می تواند منجر به افزایش و سرعت بخشی صادرات شود.

  ‎این تولیدکننده کشورمان دخالت دولت در امور تولید را از چالش های مهم صنعت غذا دانست و خاطرنشان کرد: صنعتگر مانند یک جوی، در هر شرایطی مسیر خود را طی می‌کند و با وجود تحریم‌ها نیز توانایی حل مشکلات خود را دارد پس به صنعتگران باید اجازه داده شود تا به امور تولید برسند.

  ‎مدیرعامل شرکت مانتا «ماکارونی سمیرا» از کشورهای عراق، افغانستان، کانادا، ازبکستان، آفریقا و کشورهای CIS به عنوان مقاصد صادراتی این شرکت نام برد .

  نوری نسب در پاسخ به سئوالی در خصوص تعامل فروشگاه‌های زنجیره ای با تولیدکنندگان با بیان اینکه تولیدکنندگان از قوانین حاکم بر فروشگاه‌های زنجیره‌ای راضی نیستند، افزود: تولیدکنندگان با وجود مشکلات فراوان که همه مسئولین نیز به آن واقف هستند، تولید می‌کنند ولی باید با التماس محصول خود را برای فروش در فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه کنند، همچنین در بخش پرداخت‌ها و مفاد قراردادها با فروشگاه‌های زنجیره‌ای مسائلی وجود دارد که همگی قابل حل است.

  ‎عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر اینکه مشورت با بخش خصوصی انجام می‌شود ولی در نهایت قانون درستی وضع نمی‌شود، افزود: مسئولین امر باید از مشورت با صنوف و واحدهای تولیدی در تصمیم گیری‌های خود استفاده کنند و با افزایش تعاملات قطعا تصمیمات بهتری اخذ خواهد شد. ضمن اینکه در صدور بخشنامه‌ها مشورت با بخش خصوصی کمرنگ است.

  ‎نوری نسب گفت: اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی همواره در حال تلاش است. شاید کاستی‌هایی وجود داشته باشد ولی اتاق به سمت جلو پیش می‌رود و امیدواریم اتفاقات خوبی رخ دهد.

  ‎این کارآفرین برجسته کشور در پایان خاطرنشان کرد: عدم هماهنگی بین تحصیلات، تجربه و مناصب دولتی باعث بروز تصمیمات نادرست می‌شود زیرا مسئولین از بطن کار نیستند و هر تصمیم گیر دولتی باید چند تولیدکننده را به عنوان مشاور در کنار خود داشته باشد تا تصمیمات اخذ شده، مناسب صنعت باشد.

  منبع: اگروفودنیوز

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *