×
×

رئیس سازمان چای کشور:
۳۱ هزار و ۱۷۷ تُن برگ سبز چای از چایکاران شمال کشور خریداری شد

 • کد نوشته: 488421
 • ۲۶ اردیبهشت ، ۱۴۰۳
 • ۰
 • بنا بر اعلام رئیس سازمان چای کشور، ۳۱ هزار و ۱۷۷ تُن برگ سبز چای از ابتدای اردیبهشت ماه تاکنون در گیلان و مازندران خریداری شده است.
  ۳۱ هزار و ۱۷۷ تُن برگ سبز چای از چایکاران شمال کشور خریداری شد
 • به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران(ایرانفودنیوز)، به نقل از موج، حبیب جهانساز اظهار کرد: برداشت برگ سبز چای بهاره در هفته نخست اردیبهشت از سطح ۲۲ هزار هکتار از باغات چای استان‌های گیلان و مازندران آغاز شده و تا نیمه خرداد ماه ادامه دارد.

  حبیب جهانساز با بیان اینکه از هفته نخست اردیبهشت تاکنون، ۳۱ هزار و ۱۷۷ تن برگ سبز چای به ارزش ۵ هزار و ۸۳۹ میلیارد و ۵۰۴ میلیون و ۸۶۰ هزار ریال از چایکاران شمال کشور خریداری شده، افزود: بیش از ۲۹ هزار و ۷۰۰ تن از این مقدار چای معادل ۹۵ و ۴ دهم درصد درجه یک و بقیه درجه ۲ است.

  وی با بیان اینکه میزان برگ سبز چای خریداری شده تا به امروز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تغییری ندارد، افزود: تاکنون ۷ هزار و ۳۵۶ تن چای خشک از برگ‌های سبز تولیدی امسال در ۱۵۷ کارخانه چایسازی فعال شمال کشور تولید شده است.

  رئیس سازمان چای کشور تصریح کرد: بیش از ۵۵ هزار خانوار چایکار گیلانی و مازندرانی امسال از ۳۲ هزار هکتار باغ چای خود در چین بهاره، برگ سبز چای برداشت می‌کنند.

  منبع: خبرگزاری موج

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *