×
×

۴ هزار تن مرغ امسال صادر شد

 • کد نوشته: 488419
 • ۲۶ اردیبهشت ، ۱۴۰۳
 • ۰
 • معاون وزیر جهاد در امور تولیدات دامی با بیان اینکه از ابتدای سال 4 هزار تن مرغ صادر شده است گفت: امسال با خودکفایی در تولید مرغ، ذخیره استراتژیک از تولید داخل انجام و مازاد آن به کشورهای دیگر صادر می‌شود.
  ۴ هزار تن مرغ امسال صادر شد
 • به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران(ایرانفودنیوز)، به نقل از فارس، معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی در برنامه صف اول در سیمای جمهوری اسلامی با بیان اینکه در سال گذشته یک میلیارد و ۵۶۰ میلیون قطعه جوجه ریزی در ۱۸ هزار و ۳۰۰ واحد مرغداری کشور انجام شده است، تاکید کرد که در سال ۱۴۰۳ کشور در تولید مرغ به خودکفایی پایدار می رسد.

  صادرات ۴ هزار تن مرغ محمد ابراهیم حسن نژاد تصریح کرد که برنامه ریزی شده است که با افزایش تولید مرغ ذخایر استراتژیک کشور از محل تولید داخل انجام شود و مازاد تولید هم به کشورهای دیگر صادر شود. به گفته این مسئول از ابتدای سال ۱۴۰۳ حدود ۴ هزار تن مرغ به کشورهای دیگر صادر شده است و تولید مرغ هم از ۲.۶ میلیون تن عبور کرده است.

  وی وضعیت تولید تخم مرغ کشور را بیش از نیاز کشور عنوان کرد و گفت که در سال گذشته با تولید یک میلیون و ۱۳۰ هزار تن تخم مرغ در کشور ۱۳۹ هزار تن هم به کشورهای دیگر صادر شد.

  معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی افزود که برنامه ریزی شده است که امسال با افزایش تولید تخم مرغ میزان صادرات به ۱۶۰ هزار تن برسد. خودکفایی کشور در تولید محصولات لبنی ابراهیم نژاد گفت که کشور با تولید ۱۱.۵ میلیون تن شیر در تولید انواع محصولات لبنی خودکفا است، سال گذشته ۹۵ هزار تن پنیر و ۱۳ هزار تن کره به کشورهای دیگر صادر شد.

  وی ادامه داد همچنین با تولید بیش از ۱۸۵ هزار تن شیر خشک حدود ۹۵ هزار تن از این محصول صادر شد. ابراهیم نژاد معادل این محصولات لبنی صادراتی را ۲ میلیون تن شیر عنوان کرد.

  منبع: خبرگزاری فارس

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *