×
×

دکتر مهدی کریمی تفرشی می گوید: محصولات گلهای نوین مناسب با ذائقه جوانان با بسته بندی های جدید با رعایت اصالت و نوستالژی گلها روانه بازار می شود.

به گزارش پایگاه خبری علوم و صنایع غذایی ایران”ایرانفودنیوز” دکتر کریمی تفرشی رئیس هیئت مدیره مجتمع صنایع غذایی گلها در حاشیه سی و یکمین نمایشگاه اگروفود در گفتگو با خبرنگار ما گفت: مجتمع صنایع غذایی و کشاورزی گلها با افتخار یکی از نادر برندهایی است که قدمت یکصد ساله در ایران دارد و  با سه نسل افتخار آفرینی در صنعت غذا و کشاورزی ایران  توانستیم اولین کارخانه ای باشیم که گواهینامه یکصد سال قدمت از یونسکو را در کارنامه کاری خود داشته باشد و در مجموع برندها به نقطه ای می رسند که  تبدیل برند ملی می شوند و همینطور که می بینید کشور آمریکا به دلایل سیاسی نمی تواند در بازار ما ورود پیدا کند و  به بعضی از کشورها پرچم اقتصادیشان با برندهای بزرگش ورود پیدا می کنند که این با  پرچم سیاسی برابری می کند در نتیجه کشورها دو پرچم دارند یک پرچم اقتصادی و تجاری آنها ودیگری پرچم سیاسی.

رئیس هیئت مدیره هلدینگ ال ام کا تی افزود:  ما باید بر این اصل دقت کنیم که پرچم های تجاری و اقتصادیمان را بیشتر بها دهیم چون به اهتزاز درآمدن آن می تواند  با پرچم کشورمان برابری کند  و افتخار آفرینیبه وجود آورد.

کریمی تفرشی در خصوص بحث صادرات بیان کرد: صادرات می تواند گردش افزوده بسیار خوبی را برایمان داشته باشد و ما در مجموعه صنایع غذایی و کشاورزی گلها  حدود ششصد و پنجاه  محصول در سبدکالایی را تولید می کنیم که جزو چند کارخانه ای هستیم که از نظر تنوع تعداد و تولید در بالاترین جایگاه قرار داریم.

رئیس هیئت مدیره مجتمع صنایع غذایی گلها افزود: امروز بیشترین تعداد گواهینامه ها و تندیس های ملی و بین المللی و تنوع سند سبد کالایی رو در کارنامه کاری خودمان داریم و با اشتغال زایی چندین هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در سراسر ایران توانستیم به ایجاد اشتغال کشورمان  کمک کنیم.

این فعال صنایع غذایی در پاسخ به سئوال ایرانفودنیوز مبنی براینکه برند گلها،برند شناخته شده ای است که سالیان طولانی در سفره خانواده حضور دارد . اکنون نسل جدید سبک و سیاق و حتی ذائقه اش ممکن است یک مقدار تغییر کرده باشد. فکر می کنید الان بر روی محصولاتی که تولید می کنید چه فرایندهایی باید انجام شود که باب سلیقه نسل جوانمان هم باشد؟ گفت: ما از ابتدای سال ۱۴۰۳ با شعار گلهای  نوین در عرصه صنعت غذا و کشاورزی ورود پیدا کردیم و امروز ما گلهای نوین با همان کیفیت و کمیت نوستالژی که داشته توانسته خودش را  به روزرسانی کند  و بتواند تغییراتی را در نوع بسته بندی، اشکال مختلف و تعدد ظروف بسته بندی داشته باشد و همین طور توانستیم در این  مبحث خیلی خوب عمل کنیم یکی از پر قدرت ترین تحقیق و توسعه های  ایران را در اختیار داریم.  ما سه دوره هم جزو واحدهای تحقیق و توسعه های برتر کشور انتخاب شدیم و همین طور آزمایشگاه و مسئولین فنی ما هم بارها در دوره های مختلف توانستند برتر سال شناخته شوند و برای گلها افتخار آفریده و کارآفرینی کنند و  ما واحد ارتباط با مشتری و تحقیق و توسعه مان توانسته به خوبی خودش را پررنگ نشان دهد.

وی افزود : در کارنامه کاری نشان می دهد گلها تقریبا هر ماه یک تا سه کالا به سبد کالایی این مجموعه اضافه می کند که این ها خروجی کار مشترک و کارگروهی  جوانانی است که فارغ التحصیل دانشگاه هستند و امروز ما می توانیم اظهار کنیم که هشتاد و پنج میلیون ایرانی عضو واحد تحقیق و توسعه ما هستند چون از نظراتشون استفاده می کنیم آنها  را بررسی و تحلیل و رصد می کنیم  و با هر چیزی که بتوانیم درک کنیم  در کار استفاده می کنیم ، ایده هاو نظرات  مختلف را جاری می کنیم.

کریمی تفرشی در خصوص فرهنگسازی استفاده مردم از غذاهای نیمه آماده و آماده و به خصوص کنسرو که فاقد افزودنی است گفت:  ما یک سری غذاهای نیمه آماده و  مثل سوپ های نیمه آماده اون داریم که خشک هستند و مواد افزودنی ندارند و مردم می توانند با خیال راحت استفاده کنند یا پودر کیک که غذای فوری به حساب می آید یا ژله ها ، همچنی  کنسرو هایمان  چندین مدل و اشکال مختلف هستند که در رابطه با مواد افزودنی تمام تلاش خود را کردیم که از کمترین مقدار افزودنی استفاده کنیم و آن را با استفاده از با موارد طبیعی تر و شادتر جایگزین کنیم.

رئیس تعاونی تولیدکنندگان مواد غذایی در پایان با  اشاره به برگزاری سی و یکمین نمایشگاه بین المللی ایران اگروفود گفت: باید واحدهای تولیدی به عنوان یک فرصت از این نمایشگاه استفاده کنند و بتوانند رایزنی ها و تعاملاتی را داشته باشند  و با برگزاری جلساتی  مکمل همدیگر باشیم یعنی بنده به عنوان یک کارخانه ای که ششصد و پنجاه محصول تولید می کنم به هزاران تامین کننده نیاز دارم  که بتوانم محصولاتمان را بسته بندی کنم.  این بهترین زمان و بهترین فرصت است که یک سری قراردادهایی و تفاهم نامه هایی را در همین نمایشگاه با هم  داشته باشیم و باید  از این فرصتی که از همه ما در یک کلونی بسیار پرانرژی و خوب همه یکجا جمع شدیم استفاده کرد و  بهره برداری بیشتری داشته باشیم.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *